Elektronika i rozwoj

Elektronika i rozwoj

Rozwój elektroniki

Obecnie postęp elektroniki i jej pochodnych następuje zadziwiająco szybko a powodem tego jest istnienie sporych konsumenckich potrzeb i sporej dywersyfikacji rynku. Autorytet i także magistrant Politechniki Śląskiej Grzegorz Giersz dla którego główny fach to elektronik uważa, iż to właśnie dzięki elektronice i jej odłamom ludzkość weszła w erę komputerową, w erę robotyki i równocześnie też zyskała możliwość zastąpienia pewnych czynności urządzeniami oraz maszynami.

Dwudziesty wiek pozostaje okresem szerokich zmian i gigantycznych udogodnień dla ludzi. Dopiero co pięćdziesiąt lat wstecz komputery na widok których dzisiaj parsknęlibyśmy histerycznym śmiechem zajmowały całe wielkie pomieszczenia, zaś w tych czasach sprzęt 800 razy potężniejszy mamy w smartfonach. Fachowiec i równocześnie też alumn Uniwersytetu Łódzkiego Mieszko Nitecki którego główny zawód to technik jest zdania, iż taki szybki rozwój powoduje ogromnie szybkie postarzanie się w jednym momencie oprogramowania i także elektroniki. Z tego powodu gałąź elektroniczna sama napędza swój osobisty rozwój.

Wymysł telefonu to było przypadkiem dlatego, iż wcześniej ideą było transmitowanie muzyki, okazało się jednak, że technologia ta nadaje się do transmitancji głosu ludzkiego. Na początku niesamowicie dużą przeszkodą jednak były stare kable metalowe, znawca i jednocześnie alumn Uniwersytetu Gdańskiego Odolan Strączek dla którego fach to elektronik wypowiada się, że technologia światłowodów niesamowicie szybko dokonała gigantycznych przeskoków postępu w kwestii ilości rozmów prowadzonych jednocześnie. Niesamowity rozwój został osiągnięty także w nowej technologii kosmicznej. To właśnie postęp dziedziny elektroniki dał okazję konstrukcji rakiet kosmicznych, to zaś dało możliwość na wyprawy w kosmos.

Czytaj dalej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>